Kounice a Přerov v Čechách

Neohodnoceno
 
Efekt lupa
 

Kounice a Přerov v Čechách - Vácslav Trnka

Cena 10 000 Kč bez DPH
10 000 Kč    
Kód produktu 5772
Kategorie Pro obce a patrioty
 

 

Kounice a Přerov v Čechách

Napsal Vácslav Trnka

Praha 1873, Brno 2023

Jde o znovuvydání díla regionálních badatele Vácslava Trnky , obtížně dostupného, které se snaží naše nakladatelství zpřístupnit veřejnosti. Autor popisuje dějiny městyse za vlády jednotlivých vrchností např. Kačiců a Močíků z Konic, Wachtlů z Pantenova, Šturmů z Hyršfeldu,  Dvořeckých z Olbramovic, Trčků z Lípy, hrabat ze Suys, hrabatů z Morzinu,  vévodkyně Savojsko-Piemontské a Liechteinsteinů. V díle je také popsána správa duchovní, dějiny kostela a školy, seznam úředníků panství, rychtáři, požáry, kostel. V knize jsou rovněž dějiny a popis obcí na panství kounickém. Každá má svoji samostatnou kapitolu.

Obce na panství: (názvy jsou psány tak, jak se dříve psaly):

Bříství, Mochov, Kozovazy, Vyšehořovice, Nehvizdy, Nehvizdky, Horoušany, Tlustovousy, Černíky, Vikaň, Doubek, Přibislavice

Dílo může být i vhodným dárkem pro lidi se vztahem k regionu.

 Počet výtisků bude vydán dle objednávek! 

Počet stran: 112 stran, formát B5, brožovaná vazba

 

Z Vašeho okolí jsme vydali např.: Antonín Podlaha: Soupis památek – Politický okres Českobrodsky, Josef Tůma: Kolínsko a Kouřimsko Paměti osad na Kolínsku, Josef Tůma: Kolínsko a Kouřimsko Paměti osad na Kouřimsku, Karel Hodinář a Václav Klíma: Kronika města Kostelce nad Černými lesy obecně Černý Kostelec zvaného, Otakar Brož a Václav Sommer: Úvaly jindy a nyní  Alois Dostál: Ouvaly. Popis městyse a okolí a náčrt historický, Gustav Trnka: Město Říčany v minulosti i přítomnosti, učitelstvo národních škol: Popis obcí školního okresu Říčanského, Vojtěch Jelínek: Sadská popis dějepisný, místopisný a statistický, Josef Vávra: Dějiny královského města Kolína nad Labem I., II., Antonín J. Zavadil a kolektiv: Kutnohorsko slovem i obrazem Soudní okres Kutnohorský, Antonín J. Zavadil a kolektiv: Kutnohorsko slovem i obrazem Soudní okres Uhlířskojanovický, Josef Ledr: Dějiny města Uhlířských Janovic, Antonín Norbert Vlasák: Okres Uhlířsko - Janovický a další, která si můžete rovněž objednat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: