Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou

Neohodnoceno
 

Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou Josef Jan Fučík

Cena 421,82 Kč bez DPH
464 Kč    
Kód produktu 946
Kategorie Místopis Dějiny měst a obcí
 

Historický místopis obce Nové Vsi nad Popelkou

Napsal: Josef Jan Fučík

Lomnice nad Popelkou 1929, Brno 2017

 Tato pozoruhodná kniha seznamuje čtenáře s historií Nové Vsi nad Popelkou zcela nevšedním způsobem: prostřednictvím historie jednotlivých domů a jejich obyvatel. Autor postupuje systematicky městem, uvádí název ulice, u domu číslo, nové, staré, aby bylo možné dům bezpečně identifikovat. Uvádí držitele jednotlivých nemovi­tostí, jejich povolání a osudy. Na těch podrobně poznáváme, jak se doba, v níž žili, podepsala na jejich životě. A to je právě na knize cenné - konkretní dopad událostí na život lidí, popis jejich životních radostí a trampot, vztahy mezi obyvateli a těmi, kteří byli mocní. Dovídáme se, kdy výše uvedené obce zažily požáry, za kolik peněz byly domy kupovány a prodávány, o městském zřízení a radnici,  o pivovaru, zámku a další zajímavosti.

Orientaci v knize usnadňuje jmenný rejstřík držitelů usedlostí na str.161 - 164. Takže někteří si zde třeba najdou své předky, jiní své předchůdce v domech a celkově, když se začtou do histo­rie domů, jistě skončí četbou až u posledního. Jde totiž o četbu o domech i lidech, jak byla napsána životem.

Dílo může být i vhodným dárkem pro lidi se vztahem k regionu. Tato kniha je poslední ze tří děl Popisu a dějin okresu Lomnického nad Popelkou. Místopisy dalších obcí jsou v následujících dílech, která jsme rovněž vydali.

Počet stran: 166, formát B5, brožovaná knižní vazba, dobové fotografie

Z Vašeho okolí jsme vydali např.: Josef V. Beran - Paměti města Nové Paky, Rafael Engelman, František Číp - Dějiny venkovských obcí na Novopacku, Petr Matoušek - Paměti města Rovenska, František Mizera - Paměti města Semil a okolí, František Mizera - Popis okresního hejtmanství Semilského, Václav Janoušek - Jičín od založení až na naše doby Paměti města Jičína, Josef Jan Fučík - Historický místopis částí bývalého panství Miličevského a Radim - Peckovského v Okresu Lomnickém, Josef Jan Fučík - Historický místopis města Lomnice nad Popelkou, Dolení Lomnice, Račan, Malé Strany a Staré Lomnice a další, která si můžete rovněž objednat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: